Pro školku- pro nové děti

Zveřejněno: 30. 6. 2021, zapsal: Václava Aubrechtová

Organizační informace

Zahajovací aktiv bude na začátku nového školního roku. Informace základní jsou zde:

Děti nastupují do mateřské školy dle datumu na rozhodnutí. Prázdninový provoz do 31.8. 2021 se týká pouze dětí již do MŠ chodících. Adaptační procesy pro jednotlivce lze nastavit individuálně, ale jedině po dohodě s ředitelkou organizace.

MŠ bude dopoledne pracovat ve 4 skupinách, přičemž 4. skupina předškoláků a dětí po odkladu školní docházky bude plnit dovednosti vzdělanostní a dopoledne bude pracovat v prostorách ŠD v budově ZŠ. Tato skupina bude mít k dispozici asistenta pedagoga.

Odpoledne vzniknou ve školce dvě skupiny. Toto vychází z dosavadních zkušeností s provozem. Je možné, že praxe přinese některé změny, o kterých Vás budeme včas informovat.

Zákonní zástupci od nástupu dítěte do mateřské školy sledují webové stránky organizace s hlavními informacemi a dle určení v oddělení mateřské školy další informační cestu / emailové zprávy od učitelek MŠ/. Je postupně nutné počítat zejména u předškoláků s potřebou zajistit dítěti dálkový přístup ke vzdělávání samozřejmě za pomoci dospělého v případě nařízení povinné distanční výuky.

Zákonní zástupci respektují řád MŠ a mimořádné aktuální pokyny k provozu, v areálu MŠ se nekouří, nevodí se na zahradu psi, nevjíždí se do areálu osobním vozem a je třeba dodržovat dopravní značení a předpisy i na přístupové cestě k budově MŠ. Velmi ceněné je i včasné vodění a vyzvedávání dětí.

Provozní doba MŠ: 6,30 - 16,00 hodin

Příchod dětí do MŠ:                 6,30 - 8,00 hod.          

Vyzvednutí dětí po obědě:   12,00 - 12,30 hod.

Vyzvednutí dětí odpoledne: 14,30 - 16,00 hod.     

Kontaktní telefon: 604 758 362/ ředitelka organizace

Platby v MŠ:

Školné 300,- Kč za měsíc (netýká se předškoláků a odkladových předškoláků)

Platí se převodem na účet organizace vždy k 20. dni v měsíci.

Číslo účtu: 78-3643380207/0100

Seznam věcí do MŠ

Při nástupu do mateřské školy by dítě mělo mít:

  • převlečení na pobyt venku (zvolit podle počasí)
  • náhradní oblečení ( spodní prádlo, tričko, ponožky, punčocháče, tepláky)
  • pláštěnku a vhodnou obuv (při nepřízni počasí)
  • bačkory (pantofle typu CROCS jsou z bezpečnostních důvodů nevhodné)
  • pyžamo nebo noční košilku (děti, které jsou v MŠ i odpoledne)
  • papírové kapesníky (celé balení)
  • sáček

Mgr. Aubrechtová