Hra pro děti z MŠ Volduchy
Ahoj děti, přidejte se k nám a zahrajte si s námi hru: Na výměnný obchod. Hra se hraje tak, že vyměníš jednu věc za druhou. Kdy s rodiči vytvoříš, nebo nakreslíš jedno lesní zvířátko, můžeš ho vyměnit za jednu hračku, která bude  připravena v dětské zelené popelnici před MŠ ve Volduchách. Zvířátka, která vytvoříte, odneseme do lesa k buku, kde je vyfotíme. Uděláme pro vás veselou fotografii a doma si ji můžete vystavit.  
Hezky se bavte a držíme vám palce při tvoření. (14 dní) 

Vaše paní učitelky

 

Vážení rodiče,

přinášíme vašim dětem poslední grafomotorické listy. Mladší děti mohou rozvíjet své sluchové rozlišování a řečové dovednosti, předškoláci si procvičí vázanou smyčku a ležatou osmičku. Na závěr přikládáme hádanku pro bystré hlavy a tematickou básničku. Učitelky MŠ 


Samá tráva, samá tráva, 
to je krása, volá...        (KRÁVA)


Léto máme nejradši, 
to se nejlíp skotačí.
Uháníme rychle k vodě,
pustíme tam svoje lodě.
Společně jim zamáváme,
zmrzlinu si dobrou dáme.

file ico grafomotorika (609,4 KB)

 

Vážení rodiče,

připravili jsme pro vaše děti další procvičování, které opět najdete v souboru pod tímto textem. Nyní si předškoláci vyzkouší grafomotorické cvičení, které je zaměřeno na nácvik horního oblouku a vlnovky. Mladší děti si mohou zkusit rovnou čáru vedenou odshora dolů a úkol, který je zaměřen na hledání správné cesty. Na závěr přikládáme opět aktuální básničku a hádanku pro bystré hlavy.

Červen je čas na výlety,
jdeme na hrad mnohaletý.
V lese voní jahody,
zvou nás k sobě na hody.


Čtyři rohy,
žádné nohy,
chaloupkou to pohne.
Co je to?   (Hlemýžď)


Kolektiv učitelek MŠ

file ico grafomotorika (340,6 KB)


Vážení rodiče, milé děti,

domluvte se s kamarády a vydejte se s námi do přírody, cestou „Ke starému buku na Čihadle“.   Nejprve půjdete po modrých značkách (směr Březina) č.1-3. K číslu 3 můžete dojet autem, kde můžete parkovat na polní cestě (malé děti), od č. 3 – 6, se vydáte po oranžovém značení, až do cíle, kde stojí starý buk – památný strom. U stromu najdete odměnu, můžete si vybrat, co se vám bude líbit. Po trase od č. 3 jsou pro vás připraveny činnosti, které můžete plnit. Už teď se těšíme na vaše fotografie z procházky a přejeme vám, abyste si odnesli co nejvíce zážitků. Trasa bude k dispozici do konce června.

Učitelky MŠ

file ico Popis cesty k buku (16,0 MB)

 

Milí rodiče,

přinášíme vašim dětem soutěž s Dubínkem, do které se můžou zapojit. Úkolem je postavit pro Dubínka jakýkoli domeček. Domeček mohou děti postavit doma, na zahradě nebo v lese, kreativitě se meze nekladou. Fotografie domečků lze zasílat na WhattsApp, odměna za postavení domečku je jistá. 

Učitelky MŠ

Dubínek-soutěž (video)

 

Vážení a milí rodiče,

přinášíme vám pracovní listy s procvičováním na další týden. V souboru pod tímto textem opět najdete pracovní listy pro menší děti i pro předškoláky. Menší děti si procvičí řečové schopnosti (tvoření zdrobnělin) a plynulý pohyb ruky po papíře. Předškoláci si nyní procvičí kruhy společně se střídáním svislých a vodorovných čar, poté je čeká lomená linie.

Na závěr přikládám hádanku pro bystré hlavy: 
Maličké zvířátko, zrzavý kožíšek, spořádá za krátko lískový oříšek. Maličké zvířátko je tahle čiperka, větvičku přeskočí, ikdyž je nevelká.  (VEVERKA)

S přáním pěkných dní, kolektiv učitelek MŠ

file ico grafomotorika (328,3 KB)

 

Vážení rodiče,

opět jsme pro vaše ratolesti připravili drobné procvičování, které je nezbytné pro budoucí nácvik psaní. Grafomotorické cviky v dokumentu jsou rozdělené-zvlášť pro mladší děti (3,5-4 roky) a zvlášť pro předškoláky. Mladší děti si mohou vyzkoušet plynulý tah ruky po papíře, předškoláci si tentokrát vyzkouší svislou čáru a závitnice. Na závěr přikládáme hádanku pro bystré hlavy. 


Slunce v  dešti kreslí most, malým dětem pro radost. (DUHA)

file ico grafomotorika (2,0 MB)

 

Informace pro předškoláky :Vážení rodiče, jelikož připravujeme pro předškoláky tablo, žádáme Vás o zaslání fotografie vašeho dítěte (hlavu). Fotky můžete zasílat na email MŠ - skolka@skolavolduchy.cz, nebo do skupiny na whatsapp. Předem děkujeme za pochopení. Učitelky MŠ

 

Milí rodiče,

připravili jsme pro vaše děti malé procvičování. V souboru, který najdete pod tímto textem si děti mohou procvičit svou ruku, zrakové vnímání i jednoduché počty. Na závěr přikládáme aktuální básničku a hádanku. 


Květen je z té krásné doby,
kdy se stromy květem zdobí.
Kdo si víc popílí?
Včelky nebo motýli?


Růžová je, leze z hlíny, kos má na ní laskominy. (ŽÍŽALA)

file ico grafomotorika (2,0 MB)

 

Vážení rodiče,
připravili jsme pro vás a především vaše děti zábavnou a zároveň naučnou stezku po Volduchách. Stezka má celkem 10 stanovišť, na kterých děti plní nejrůznější úkoly. Na každém stanovišti najdete igelitku označenou nápisem MŠ. Prosím, abyste úkol vždy vrátili zpět do igelitky, zavázali ji a připevnili na původní místo pro ostatní rodiče a děti. První stanoviště se nachází u MŠ, cílové stanoviště najdete u dětského hřiště, kde je zároveň i malá odměna pro děti. Trasu lze také projet na kole. Tuto trasu necháme k dispozici do 3.6.2020. Věříme, že si stezku užijete a zpříjemníte si tak čas strávený spolu.  Učitelky MŠ