Hezké Velikonoce seniorům 

Děti z naší mateřské školky se zapojily do vyrábění velikonočních přání pro babičky a dědečky z domova seniorů SeneCura z Plzně. Veškerý materiál pro výrobu přání našly děti v bedně u mateřské školy a hotová přáníčka tam zase vrátily. Paní učitelky napekly všelijaké velikonoční dobroty, včetně dia a bezlepkových pochoutek. Věříme, že jsme společně alespoň trochu zlepšili náladu všem babičkám a dědečkům z domova v této težké době.

Děkujeme všem dětem s rodičům, kteří se do výroby zapojili. ♥

 

Klienti centra Senecura dětem zase na oplátku vyrobili krásná srdíčka. 

 

 

 Více zde: https://plzen.senecura.cz/2021/04/09/seniorcentrum-plzen-dekuje-ms-volduchy/

 

 

 

 

 

 

Vážení rodiče,

opět jsme připravili soubor úkolů pro děti, které s námi nejsou ve školce. Úkoly najdete v souboru pod tímto textem.

Kolektiv učitelek MŠ

file ico Nový Dokument aplikace Microsoft Word (2).docx (1,6 MB)

Veselé Vánoce a štastný vstup do nového roku 2021 přeje třída Šikulů, Zvídálků i Smíšků.

 

 

 

 

 

Vážení rodiče,

připravili jsme pro Vás a vaše ratolesti vánoční stezku po Volduchách, kterou se dne 14.12 vydaly prozkoumat všechny tři třídy MŠ. Děti na stezce potkaly celkem 8 skřítků, kteří pro ně měly nejrůznější úkoly, jež děti musely splnit. Ve školce na děti čekala odměna od skřítků v podobě stromečku do každé třídy. Všem dětem z MŠ se stezka moc líbila, proto jsme se rozhodly nechat vám ji k dispozici po celé vánoční svátky. Pokud tedy budete mít čas a chuť, můžete si s dětmi stezku projít. Prvního skřítka najdete kousek pod mateřskou školou, stezka pokračuje kolem hlavní silnice směrem na Svojkovice, dále vede přes hřiště, kolem kulturního domu a rybníku, poslední skřítek na vás čeká u kostela. Pokud se stezky rozhodnete zúčastnit, věříme, že si ji všichni užijete. Pro lepší orientaci je pod tímto textem přiložená mapa. 

Kolektiv učitelek MŠ

 

 

 

 

 

 

Milé děti, milí rodiče, 

po týdnu Vám opět přidáváme úkoly pro děti, které nemohou být s námi ve školce. Úkoly najdete opět v souboru pod tímto textem, úkoly jsou rozmanité. Děti si vyzkouší vyrábět sovy z šišek, ducha z látky nebo zvířátka z listů, fantazii se meze nekladou. V rámci úkolů si děti procvičí jemnou motoriku pomocí pracovních listů, ale podívají se i ven na čerstvý vzduch, kde budou plnit různé úkoly. 

Doufáme, že se Vám a vašim dětem úkoly podaří splnit a že si užijete čas strávený spolu. 

Učitelky MŠ

Ahoj děti,

připravili jsme pro vás několik úkolů pro chvilky, kdy nejste s námi ve školce. Pracovní listy jsou na opakování ovoce a zeleniny, stromů a jejich plodů a také počítání a hry se slovíčky-můžete hrát hru "Držím žábu na jeřábu".

Dále posíláme list, kde vyznačíte padající listí ke správnému plodu, padající listí na hromadu, vybarvování stromu s listy-dodělat lístečky. Poslední list je zaměřen na správné označení pohádkové postavy. Dále posíláme dýni- vytrhej si malé kousky oranžového papíru a nalep na dýni. 

Myslíme si, že to je pro celý týden dostatek úkolů a že je všechny zvládnete splnit. Úkoly najdete v souboru pod tímto textem.

Vaše paní učitelky Miluška a Věruška

file ico Úkoly pro děti (1,4 MB) file ico Úkoly (6,4 MB)

 

 

 

 

Podzimní slavnost- Zelí, zelí, zelíčko

V úterý 20.10. se na naší zaharadě díky počasí, které nám přálo, uskutečnila Zelná slavnost.

Při ranních činnostech si děti připravily zelný salát plný vitamínu a poté se přesunuly na zahradu.

Nejprve proběhlo vyhlášení všech NEJ strašáků do zelí, kterých se sešlo devatenáct. Následovalo plnění pěti disciplín: hod zelím do sudu, hod kroužkem na zelí, kuželky, slalom s trakárkem a zelíčkem na lopatce, a také disciplína pro procvičení mozečků- zapamatuj si pořadí a barvu zelí v tabulce a překresli.

Na závěr proběhlo vyhlášení všech úspěšných soutěžících a jejich odměnění zelnou medailí.

Zelná slavnost 1 Zelná slavnost 6

 

 

Milí rodiče, 

dne 20. 10. 2020 se v MŠ uskuteční podzimní slavnost s názvem "Strašák do zelí". Rodiče mohou se svými dětmi vyrobit strašáka z libovolného materiálu, fantazii se meze nekladou. Výrobky označené jménem dítěte můžete nosit do 19.10. S ohledem na epidemiologickou situaci se slavnost letos uskuteční bez účasti rodičů v dopoledních hodinách. Děkujeme za pochopení a těšíme se na výrobky.
Kolektiv učitelek MŠ

file ico podzimní slavnost (190,4 KB)

 

 

 

Vážení rodiče,

MŠ Volduchy se opět zapojila do projektu "Se sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky". Záměrem projektu je podpořit zdravé pohybové návyky a první větší zájem dětí o aktivní sportování a radost z něj. Motivací pro děti jsou zvířátka, která je provází v rámci jednotlivých činností.